top of page

Nowości w Chatce Czarny Bocian: własnoręcznie wykonany drogowskaz

Czy jest lepszy sposób na ciepłe powitanie Was niż własnoręcznie wykonany drogowskaz? Od jesieni ta dekoracja dodaje rustykalnego uroku naszemu wejściu do chatki.


drogowskaz drewniany z pokazaniem kierunku Restauracja Aquakultura
Kierunkowskaz drewniany ustawiony przed Chatką Czarny Bocian w Podgórzynie

Wizją naszego autorskiego projektu było połączenie funkcjonalności z kreatywnością, tak aby każdy przechodzień lub gość, który niekoniecznie korzysta z narzędzi smartfonów i Google Maps, mógł odnaleźć się w okolicy. Na kierunkowskazach znajdziecie informacje o odległościach dzielących Was od najciekawszych według nas atrakcji turystycznych Karkonoszy: Zamku Chojnik, korony Karkonoszy - Śnieżki i spacerowego szlaku do Wodospadu Rzeki Podgórnej. Nie zabrakło też praktycznych informacji o najbliższych sklepach spożywczych: Dino i Biedronce w Podgórzynie (gdzieś przecież trzeba zrobić zakupy).


Zbieranie materiałów na drogowskaz było przygodą samą w sobie. Odzyskane drewno z pobliskiej stodoły, znalezione w szopce puszki po lakierze do drewna i umieszczony na wierzchołku bocian były wybranymi elementami, które nadały drogowskazowi klimatyczny wygląd. Inspirację czerpaliśmy z naturalnego piękna otoczenia i oczywiście naszych drewnianych ganków.


Jak zawsze nasza dekoracja była efektem współpracy: wypalane w drewnie opisy wykonał Wojtek, poszczególne drewniane elementy szlifował Kuba a za osadzenie i wybór miejsca odpowiadali, Bożena, Paulina i Arek. Bycie absolwentem Akademii Sztuk Pięknych zobowiązuje, dlatego i Paulina pomalowała lakierem konserwującym kierunkowskaz, na spółę z Kubą :)W dobie masowej produkcji, drogowskaz posłuży nam jako laurka dla siły rzemiosła, które odgrywa bardzo ważną rolę w Karkonoszach. Nie tylko prowadzi gości, ale także buduje klimat pensjonatu, który ceni piękno rękodzieła, urok lokalności i ciepło spersonalizowanego powitania. Gdy odwiedzający zbliżają się, drogowskaz staje się symbolem wyjątkowego doświadczenia, które czeka na nich w Chacie Czarny Bocian.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page